Kremy na rozstępy – przegląd składników

Kremy na rozstępy spośród wszystkich kremów wyróżnia to, że oprócz intensywnego nawilżania mają one silne działanie ujędrniające, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, a więc – wolna od rozstępów. A to wszystko dzięki ich odpowiednio dobranym składnikom, których głównym działaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, niezbędnych do zachowania elastyczności skóry.

Pamiętajmy, że dobry krem to krem oparty na bazie naturalnych składników. W ten sposób mniejsze jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, a sam krem jest bezpieczny i skuteczny.

Podstawowymi składnikami kremów na rozstępy są witaminy

Skóra bogata w witaminy to skóra zdrowa i jędrna. Witamina E ma silne działanie antyoksydacyjne oraz regenerujące skórę. Nie bez powodu więc jest zwana witaminą młodości. Zwiększa spójność skóry i zapewnia jej jędrność, znacznie spowalniając procesy starzenia. Jest jednym z najważniejszych składników kremów przeciw rozstępom, gdyż jej działanie w bezpośredni sposób przyczynia się do znikania rozstępów, a ponadto zmniejsza ryzyko powstawania nowych.

Witamina B5 to kolejny ważny dla skóry składnik. Jest to witamina odpowiadająca za wzrost, tym także wzrost nowych komórek naskórka. Bierze ona czynny udział w regeneracji skóry i błon śluzowych. Odpowiada więc za szybką odbudowę uszkodzonej struktury skóry, i to na wielu jej warstwach. Dzięki temu skutecznie redukuje istniejące rozstępy oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Witamina A oprócz bardzo korzystnego wpływu na nasz wzrok, ma także zbawienne działanie dla naszej skóry. Jest doskonałym antyutleniaczem, chroniąc skórę przed oznakami starzenia, a także broniąc ją przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jest ważna także w walce z rozstępami, gdyż wzmacnia komórki skóry oraz przyśpiesza wzrost nowych.

W procesie produkcji nowych komórek skóry niezbędna jest także witamina D3. Uzupełnia ona działanie witamin A i E. Ponadto zwiększa ona wchłanianie tych substancji, dzięki czemu kuracja odpowiednim preparatem staje się dużo bardziej skuteczna.

Naturalne źródła kolagenu to gwarancja skuteczności kremu

Udowodnionym faktem jest, że to właśnie kolagen odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić skórze odpowiednią ilość tego białka. A najlepiej to zrobić w sposób jak najbardziej naturalny, aby otrzymany kolagen nie był syntetyczny.

Aby wspomóc naturalną zdolność organizmu do produkcji kolagenu, warto dostarczyć skórze wyciąg z pestek grejpfruta. Udowodniono, iż skutecznie wspomaga on tworzenie kolagenu oraz elastyny, także odpowiedzialnej za elastyczność skóry. Aloe vera z kolei to od dawna już bardzo ceniony składnik kremów, który nie tylko doskonale ją nawilża, ale także leczy blizny oraz wspomaga regenerację naskórka. Zawartość Aloe vera w kremie zwiększa szanse na to, iż podziała on nawet na te rozstępy, które już mamy dłuższy czas.

Innymi składnikami, wspomagającymi produkcję kolagenu, jest krzem oraz wyciągi z alg morskich, które dodatkowo opóźniają proces starzenia się skóry.

Niedawno odkryto także zbawcze działanie skwalenu, czyli oleju uzyskiwanego z wątroby rekina lub uzyskiwanego z oliwy lub nasion Szarłata spożywczego (amarantusa). Skwalen posiada właściwości antybakteryjne, antyrakotwórcze, odżywcze i regenerujące. Do unikalnych cech skwalenu należy zaliczyć ponadto zdolność wiązania tlenu z wody i dostarczania go do komórek, zapewniając im w ten sposób długowieczność. Doskonale leczy blizny powstałe wskutek rozstępów oraz odmładza i ochrania skórę.

Zamów Revitol Stretch Mark teraz!