Zabiegi na rozstępy

Kiedy rozstępy są już bardziej zaawansowane, leczenie ich kremami zajmuje więcej czasu i nie w każdym przypadku gwarantuje stuprocentowe efekty. Istnieje jednak szereg możliwych zabiegów, dostępnych w gabinecie kosmetycznym lub u lekarza. Mogą one w znaczny sposób przyśpieszyć znikanie rozstępów i blizn.

Wizyta u kosmetyczki

Kosmetyczka może zaproponować następujące zabiegi na rozstępy:

  • Endermologia - jest to intensywny masaż ciała specjalną głowicą. Masowany fałd skóry jest uprzednio zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze. Masaż taki jest też nazywany lipomasażem, gdyż podczas takiego zabiegu dochodzi do drenażu limfatycznego – usuwania z organizmu toksyn. Lipomasaż poprawia ukrwienie tkanek i wzmaga wymianę międzykomórkową. Endermologia znajduje zastosowanie w przypadku likwidacji cellulitu, ujędrniania i modelowania sylwetki, pobudzania krążenia, leczenia blizn, walki z otyłością, ale także do likwidowania rozstępów. Endermologia naciągając fibroblasty powoduje, że zaczynają one produkować więcej włókien kolagenu i elastyny. Pojedynczy zabieg trwa ok. 35 minut, a najlepsze efekty uzyskamy, wykonując go w seriach 10 razy, raz lub dwa razy w tygodniu. Cena pojedynczego zabiegu to ok. 100-150 zł.
  • Peeling ziołowy - średniogłęboki i bezpieczny naturalny peeling, w wyniku którego następuje przekrwienie, odczyn zapalny i stopniowe złuszczanie naskórka. Peelingi ziołowe wyraźnie spłycają rozstępy, a także drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe, oraz rozjaśniają przebarwienia. Zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć w ciągu miesiąca, zgodnie z zaleceniami kosmetyczki, która dobierze odpowiednią mieszankę i rodzaj zabiegu. Stąd też duży przedział cenowy: w zależności od stopnia, w jakim skóra dotknięta jest rozstępami, cena waha się od 200 do 800 zł za zabieg.
  • Mikrodermabrazja - bezpieczny i bezbolesny zabieg, polegający na ścieraniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który wyrzucając strumień kryształków, wysywa starty naskórek. Mikrodermabrazja słynie ze swej skuteczności w leczeniu rozstępów, głębokich blizn trądzikowych i oparzeniowych. Regeneruje i ule stycznia skórę, pobudza krążenie oraz przyśpiesza produkcję kolagenu i elastyny. Cena to ok. 150–250 zł za zabieg.

Zabiegi specjalistyczne

Jeżeli rozstępy są bardzo rozległe i głębokie, bardziej specjalistyczne zabiegi może zaproponować jedynie lekarz. Warto się udać więc do poradni dermatologicznej lub chirurgii kosmetycznej. Spotkamy się tam z następującymi ofertami:

  • Dermabrazja – ścieranie zewnętrznej warstwy naskórka za pomocą urządzenia podobnego do wiertła dentystycznego. Zabieg taki skutecznie spłyca blizny i wygładza zmarszczki skórne. Zabieg wykonywany jest w specjalistycznych ośrodkach przez chirurgów plastyków w znieczuleniu, a cena waha się w okolicach 1000 zł.
  • Chemabrazja – zabieg polega na wywołaniu przez lekarza stanu zapalnego skóry (za pomocą kwasu salicylowego lub trójchlorooctowego), po którym następuje płatowe złuszczanie naskórka. Zabieg skutecznie usuwa blizny, jednak po jego wykonaniu pojawiają się opuchlizna i ból, więc zalecany jest tydzień odpoczynku bez wychodzenia z domu. Cena to od 400 do 800 zł.
  • Fotoodmładzanie – to laserowy zabieg, który przy pomocy impulsowego światła IPL pozwala na odmłodzenie skóry. Fotoodmładzanie to dynamiczny, nieinwazyjny proces odnowy naskórka, który poradzi sobie ze zmianami strukturalnymi skóry, w tym zmarszczkami, bliznami oraz utratą elastyczności skóry.

Skuteczna walka z rozstępami

Aby jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się rozstępów, lepiej podjąć jest kompleksowe działanie. Dużo lepsze efekty przyniesie np. endermologia poprzedzona peelingiem. Poza wizytami w gabinetach możemy także wiele zdziałać samodzielnie w domu, stosując odpowiednie kremy przeciwko rozstępom, fundując swojemu ciału masaż pod zimnym prysznicem, oraz dbając o racjonalne odżywianie.

Zamów Revitol Stretch Mark teraz!